Föremål som liknar kannor Ett par
7416 Praktkannor
ett par, 1800-talets slut. Höjd: 43 cm
Såld: 600 kr
Såldes den 1 april 2024
1003 Prydnadskannor
ett par, metall, 1800-tal. Höjd: 48 cm
Såld: 1.300 kr
Såldes den 19 februari 2024
3587 Prydnadskannor
Ett par, sent 1800-tal, metall. Höjd: 42 cm
Såld: 300 kr
Såldes den 6 november 2023
7114 Vinkannor
Såld: 900 kr
Såldes den 28 augusti 2023
9223 Dekorationskan..
Ett par, porslin / metall, nyrokokostil. Höjd: 44 cm
Såld: 600 kr
Såldes den 7 augusti 2023
9295 Vinkannor
Såld: 600 kr
Såldes den 31 juli 2023
8185 Vinkannor
Ett par, nysilver och kristall, monogram. Höjd: 16 cm
Såld: 1.100 kr
Såldes den 3 april 2023
7430 Sakékannor
ett par, Japan, Stengods. Höjd: 20 cm
Såld: 350 kr
Såldes den 6 februari 2023
6381 Vinkannor
ett par. Höjd: 28 cm, omkring 1900
Såld: 450 kr
Såldes den 6 februari 2023